fbpx
Izvēlne Aizvērt

eParaksts – elektroniskais paraksts Latvijā

Paskatīsimies, kas ir elektroniskais paraksts (eParaksts)?

eParaksts – tavs pašrocīgs paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj tev apliecināt savu identitāti digitālajā vidē. Ar eParakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam.

Ir pieejami divi eParaksts veidi:

1. eParaksts eID kartē – izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). eID kartes saņemšanai personīgi ir jāiesniedz iesniegums tuvākajā PMLP teritoriālajā nodaļā – informācija ir pieejama www.pmlp.gov.lv.

2. eParaksts mobile – nepieciešams pieteikties pakalpojumam mobile.eparaksts.lv un parakstīt pieteikumu-līgumu. Pakalpojuma saņemšanas termiņš – 1-6 dienas.

Kā saņemt eParaksts mobile? Manuprāt, šī lietotne ir visērtākais veids kā parakstīt dokumentu.

  1. Nepieciešams aizpildīt pieteikumu mobile.eparaksts.lv un parakstīt līgumu, norādot savu kontaktinformāciju un datus par savu personu apliecinošu dokumentu.
  2. Izvēlies līguma parakstīšanas veidu. Visērtāk to izdarīt, izvēloties līguma piegādi ar kurjeru (bez maksas).
  3. Lejupielādē savā viedierīcē lietotni eParaksts mobile jaunāko versiju.
  4. Lietotnē spied “Skenēt kvadrātkodu”.
  5. Izveido savu PIN1 identitātes apliecināšanai, PIN2 maksājumu apstiprināšanai; izveido savu eParaksta paroli, ko izmantosi ikreiz, kad parakstīsi dokumentus elektroniski.

Svarīgi!

  • eParaksts mobile darbojas uz viedierīcēm ar Android 8.0 (vai jaunākām) un ar iOS 13.0 (vai jaunākām) operētājsistēmām.
  • eParaksts mobile ir iespējams saņemt no 14 gadu vecuma.
  • Ja esi parakstījis līgumu līdz 2020. gada vidum – nepieciešams līgumu parakstīt atkārtoti. Ja esi parakstījis līgumu no 2020. gada vidus līdz 16.11.2022 – nepieciešams apstiprināt līguma izmaiņas eParaksts.lv portālā.
  • Ja neesi eParaksta lietotājs, eParaksts mobile varēsi saņemt tikai atrodoties Latvijas teritorijā.

eParaksts ļoti atvieglo manu dzīvi, es varu parakstīt dokumentus, slēgt līgumus, piekļūt tādiem portāliem, kā eveseliba, EDS u.tml., sūtīt ar eParakstu parakstītas vēstules visām valsts iestādēm, neizejot no mājām un jebkurā pasaules malā. Arī jebkuru rīkojumu, atvaļinājuma pieteikumu, atlaišanas dokumentus un citas atskaites jūs varat parakstīt ar eParakstu.